Bizi Facebook dan takip edebilirsiniz. / Modaretör alımı yapılacaktır başvuru için Moderatör Alımı.

Android Cihazınızı Hızlandırırken Pilden Nasıl Tasarruf Edersiniz?

Kullanıcı avatarı
sezgico
Moderatör
İletişim:

Android Cihazınızı Hızlandırırken Pilden Nasıl Tasarruf Edersiniz?

Mesaj gönderen sezgico » Cum Eki 12, 2018 8:42 pm

Android işletim sistemi geçmişten bugüne ne kadar geliştirilmiş olsa da sürekli kullanıcıları birkaç dokunuşla çok daha stabil çalışabileceğini ve pil ömrünün uzatılabileceğini bilir. Peki Android işletim sistemine sahip cihazımızı hızlandırıp aynı zamanda pilden nasıl tasarruf ederiz ? 1. Animasyonları Kapatma / Azaltma Her Android cihazın arayüzüne bağlı olarak farklı animasyonları vardır. Bu animasyonlar çoğu zaman fazla abartılı olur ve cihazımızın akıcılığını kötü yönde etkiler. Animasyonları kapatmak/azaltmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız.
2. Gereksiz Uygulamaları Devre dışı Bırakma Android cihazlarımız maalesef firmalar arası anlaşmalar sonucu ön yüklü birçok uygulama ile kutusundan çıkıyor ve bu uygulamaları silmek çoğu zaman firmalar tarafından engellenir. Bu durumda cihazını root etmek istemeyenlerin elinde devre dışı bırak seçeneği kalıyor. İşlem adımlarını aşağıda anlatıldığı gibi yapabilirsiniz.
Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız.
3.Facebook Uygulaması Bu maddeyi çoğu kullanıcı uygulamak istemeyebilir fakat  ne yazık ki Facebook uygulaması akıllı cihazlarınızın pil ömrünün azalmasında önemli rol oynuyor. Facebook uygulamasının lite sürümünü kullanmak veya tarayıcı üzerinden siteyi kullanmak pil ömrünüz açısından gözle görülür fark yaratacaktır. Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız. üzerinde ortaya çıktı.

Source: Üye olmadığınız için bu linki göremiyorsunuz. Üye olmak için Tıklayınız.

Resim Fotonistan Yönetim Haber - Blog